-

Bruk e-post på en sikker måte 

Les NorSIS sine råd
om e-post sikkerhet

.


 

Test deg selv

sikkerhetsskolenJM

ID-tyveri-selvtest-artikkel2

ID-tyveri testen - nå på engelsk

NorSIS og Datatilsynet lanserte i 2009 ID-tyveri Selvtesten. I anledning den internasjonale personverndagen 28. januar lanseres nå testen også på engelsk.

Testen har så langt blitt tatt av over 32 000 personer og den internasjonale interessen rundt testen har vært stor, også blant våre internasjonale samarbeidspartnere. NorSIS og Datatilsynet har derfor fått oversatt testen til engelsk og gir den bort til de som måtte ønske å ta den i bruk. De kan bruke den som den er eller videreutvikle den og få den oversatt til sitt lokale språk, sier informasjonsdirektør hos Datatilsynet Ove Skåra.

Det er allerede flere land som har meldt sin interesse for tjenesten. Blant annet Datatilsynet i New Zealand, som også har bistått med finpuss av teksten i den engelske versjonen. I testen kan publikum få en indikasjon på hvor utsatt de er for ID-tyveri, gjennom å svare på spørsmål innen 11 temaer.

Selvtesten både i engelsk og norsk språkdrakt finner du på:

www.idtyveri.info

Denne ukens ansvarlige for spørsmål og svar
Har du spørsmål om informasjonssikkerhet? Spør oss i NorSIS!

kontaktadresser
nettstedskart
utskriftsvennlig side
.